menu

Spal mosty a vypadni z kola ven

33 let a jedna taktika

Týden zpátky jsem slavil 33 let vlastní existence. Udělal jsem malou analýzu života a dal to do čísel. Do 10 nejzajímavějších bodů. Pěti horších a pěti lepších. Přemýšlel jsem, co mě dostalo z těch sr… až k životu, který teď žiju. Nejdříve ale pár čísel. 

Tedy:
 1. Více jak 1000 dnů jsem selhával při budování disciplíny a denního režimu. 
 2. 26 let života jsem víceméně prohrával a plácal se životem. 
 3. 2500+ dnů jsem nebyl u lékaře s výjimkou úrazů. 
 4. 1x jsem byl na ulici, 1x v blázinci, 1x jsem mlátil hlavou do volantu u nákupáku v Plzni, když se mi nedařilo uzavírat byznys, 1x jsem v terénu brečel. 
 5. 99 % starých kamarádů jsem přestal vídat. 
 6. 6 700 Kč (+-) byla moje nejmenší výplata. 126 tisíc a nějaký drobný byla ta nejvyšší – nebo nejvyšší, kterou jsem si vybral. Pracuju 7 dnů v týdnu. 
 7. Zhruba 90 minut je můj rekord v soustředěné meditaci.
 8. Rekord v byznysu mám 89% úspěšnost při osobních prodejních schůzkách během jednoho týdne. 
 9. Nabral jsem ze 67 kilo na 90 při max 3 jídlech denně, bez proteinů a jiných doplňků. 
 10. Už dva roky v kuse jsem nevynechal jedinou Marvelovku s tátou a Vašíkem (synovcem) v kině. 
 

Byla to jízda. Většinou bahnem… Co ale vedlo k tomu, že se nula jako já opře do života ze všech sil? Jedna taktika. Taktika, která je podle mě jediná funkční, pokud toužíš mít mimořádné výsledky a super život. 

Taktika spálených mostů pro dosahování cílů

Spal mosty a vypadni už...

Od začátku roku 2019 mi přišlo na FB stránku Umění Sebevědomí 138 zpráv. Děkuju za ně. Lidi se mě často ptají, jak dosahovat svých cílů a jak si zvýšit sebevědomí. Když si vyměníme několik zpráv přes Messenger, často zjistíme, že o malé sebevědomí vůbec nejde. 

Ve skutečnosti má většina lidí naprosto špatně zařízený vlastní život. Od práce až přes partnerské vztahy. Jednoduše vzali to nejhorší, co bylo a teď mají, co nechtějí. Dalo by se říct, že ho nemají zařízený nijak a čekají, co život přinese. Jestli zázrak nebo třeba exekuce a nemoci. 

Dále jsou to finance. A také fakt, že někteří lidé o sebe tak dlouho nepečovali, až začali pociťovat nechuť k sobě a teď si každý den překážejí. 

Možná je čas na pozitivní změnu… Čas spálit mosty. Neutíkat před pravdou. 

Lidi mají tendenci řešit jednotlivé problémy a ne život jako celek. Což je zpravidla průser. Navíc nefunkční průser. Chybí jasná strategie na celý život. Chceš si začít plnit své sny a žít naplno? Pak se zeptej sebe: kým chceš být? Ne čím (zaměstnání), ale kým? Jaký člověkem? Jakou osobou? 

Moje taktika

Tenkrát jsem nevěděl, co přesně budu dělat a kam moje kroky povedou. Věděl jsem ale, že už nechci takhle trpět a čekat, co zase bude. Ten pocit už nešel snášet dál. 

Slíbil jsem si tři základní věci: 
 1. Budu disciplinovaný člověk. 
 2. Budu dobrý člověk. 
 3. Budu úspěšný člověk. 
 

To mi na začátek bohatě stačilo. Lidi chybují: Drtivá většina lidí chce dopředu vědět, co konkrétně bude. Mají strach z budoucnosti. Chtějí zase jen vědět jednotlivé kroky. Tak dlouho to chtějí vědět, až jim je jednoho dne 40, mají 3 děti a na hov… život. Chtěj vědět, jaký bude tvůj život a ne co si musíš poznamenat příští týden v úterý do kalendáře. 

Nepotřebuješ vědět nic, potřebuješ začít tvrdě makat každý den! Život tě sám navede, jakmile si slíbíš, kým budeš a učiníš rozhodnutí. Navede tě k objevení talentu i mezi super lidi. 

Moje rozhodnutí znamenalo:
 1. Přestat úplně pít. 
 2. Začít denně sportovat a číst. 
 3. Zbavit se kompletně všech neúspěšných lidí okolo. 99 % přátel.

 

Spálil jsem mosty! Spálil jsem minulost… KOMPLETNĚ! Výsledek po 7 letech? Klid, silné tělo, podnikání, fáro atd. Chci tě motivovat. Každý může uspět.  Jen s jinou taktikou. Může uspět hlupák? Ano, když se obklopí chytrými…. Je to o strategii a ne o tom, kde jsi nyní. Proto se při koučování věnuji hlavně životní strategii svých klientů. 

V Čechách se úspěch jen tak neodpouští. Lidi si myslí, že tě zabrzdí stupidními komentáři. Přitom ti jen dodávají energii. Nechápou, že pro nás je kritika palivo, které nás žene dopředu 2x víc než pochvaly. Potřebuješ hatery a potřebuješ jich hodně!

Taktika spálených mostů pro dosahování cílů

Strach nebo ego?

Občas nás v životě nebrzdí strach, ale vlastní EGO. EGO, které nám nedovoluje, abychom změnili pravdu o tom, kým skutečně jsme. To, co si o sobě myslíme je jenom projekce našich minulých zkušeností a prožitků. Ne však pravda. 

Pravda je láska, vděčnost, laskavost – to jsou jediné univerzální pravdy. 

Vše, co jsem se naučil, učím nyní lidi a také jsem to sepsal do eKnihy. 

Strategie pro život krok za krokem

Co závěrem?

Svůj život si hýčkej a makej na sobě. Zbav se negativní minulosti, odpusť si a bude to dobré. A pamatuj: úspěch není produkt, ale proces, trvá to. 

Sebevědomí nebo nic!

Honza

Share on facebook
Sdílet článek

Pracuj na sebevědomí a štěstí pravidelně

Odebírej vzdělávací emaily a videa každou středu dopoledne.

Tvé osobní údaje budou použity s platnou legislativou a pravidly uchovávání osobních údajů pouze za tím účelem, za jakým mi jej poskytuješ.

© Obsah webu chrání moje sebevědomí. A taky zákon. Používáním webu souhlasíš se zvýšením sebevědomí. A využitím cookies.