Za horizontem možností

Přesvědčení bez limitů

Dneska to bude kratší a údernější. Článek je zaměřený na výkon a životní náboj. Jedná se o princip, který z tebe udělá chodící úspěch, pokud ho správně uchopíš. 

Lidi se na své cestě za lepším životem často ptají: Jak to celé časově zvládnu? Jak zajistím, abych se na své cíle dostatečně soustředil? Jak to skloubím s rodinným životem?

Tyto otázky jsou často problematické. Nezřídka máme pocit, že toho neseme na bedrech už tak hodně. Vytváříme si pocit přepracovanosti. Což je fakticky málokdy pravda. Přidávat ještě další aktivity a učit se nové věci? Jak to mám celé stíhat proboha? Většina lidí ve skutečnosti jen směřuje svou energii do špatných aktivit.  

A tak volíme cestu menšího odporu. Vybíráme si cíle nebo aktivity, které jsou lehké a časově nenáročné. S pocitem, že nás nezatíží a že i tak na sobě pracujeme. Pravdou však je, že pro osobní růst bychom si měli klást velké výzvy, které jdou nad rámec našich současných možností. Malé výzvy a cíle = malý sběr nových zkušeností a dovedností. 

překonávání výzev

Kdy rosteme a kdy se učíme? Přemýšlej teď se mnou. Co se naučíš zdoláním malé jednoduché výzvy? Moc ne. A co se naučíš, když si dáš opravdu velký cíl? Velmi mnoho. Na své cestě za velkými sny se musíme učit nové a náročné principy a postupy. 

Musíme napnout a mobilizovat veškerou sílu, kterou máme k dispozici. Tím rosteme jako lidé mnohem rychleji.  Roste naše vlastní hodnota i hodnota pro pracovní trh. 

Hodnota pro život, pro sebe, pro druhé. Cítíš, že nemáš na seberozvoj čas? Udělej si analýzu všech aktivit, které za den děláš a jejich čas. Kolik minut (hodin) trávíš na Facebooku, Instagramu, u televize nebo sezením s přáteli, kteří nemají žádné sny? Pořád ještě nemáš čas? Toto je jeden z principů, na který se zaměřuji se svými klienty

3 pilíře výzev

  • Splnění výzvy tě musí plně a zcela uspokojit.
  • Soustřeď se na cestu a ne na selhání. Užívej si cestu růstu a nelpi tolik na očekávaném výsledku. Může tě pohltit strach ze selhání nebo nedokončení výzvy.
  • Dávej si také mini výzvy celý rok (30 denní). Jsou skvělým doplňkem k velkým výzvám s budou tvým hnacím motorem.

Závěr

Pokud chceš růst, zaměř se na růst. 

Měj sebevědomé dny, Honza

Share on facebook
Sdílet článek
Jan Fodor

Jak jsem dosáhl komplexní hojnosti?

Přečti si můj příběh v pěti minutách a zjisti, jak se mi podařilo dosáhnout vše, po čem jsem v životě toužil. Připravil jsem pro tebe i několik dárků, které ti pomohou na tvé cestě. 

Pracuj na sebevědomí a štěstí pravidelně

Odebírej vzdělávací emaily a videa každou středu dopoledne.

Tvé osobní údaje budou použity s platnou legislativou a pravidly uchovávání osobních údajů pouze za tím účelem, za jakým mi jej poskytuješ.

© Obsah webu chrání moje sebevědomí. A taky zákon. Používáním webu souhlasíš se zvýšením sebevědomí. A využitím cookies.